Locmanas Rimvydas

Lie 05 2022

„Kryptis – jūra! ŽMONĖS” – tai pažintinis ciklas su pačiomis įvairiausiomis profesijomis, kurios yra itin svarbios Klaipėdos uoste. Kiekvieną mėnesį – vis nauja pažintis su tais, kurie stengiasi, kad Klaipėdos uostas būtų gyvybingas!

„Darbas nuotoliniu būdu” – terminas, kuris galioja toli gražu ne visiems.

Klaipėdos uoste dirba šimtai žmonių, kurie net ir karantino metu privalo plušėti ištisą parą tam, kad vienintelis Lietuvos jūrų uostas būtų gyvybingas. Norime Jums pristatyti retų Lietuvoje profesijų atstovus, kurie rūpinasi, kad jūrų uoste darbas nesustotų nė akimirkai.

Spažindiname su Rimvydu – locmanu, kuris Klaipėdos jūrų uoste laivus „vedžioja” jau daugiau kaip 20 m.

Locmanas – labai reta profesija Lietuvoje. Šiandien Klaipėdos uoste dirba 23 locmanai. Į Klaipėdos uostą kasmet atplaukia apie 7 000 laivų – dar prieš kertant uosto vartus juos pasitinka locmanai.

Jeigu laivas yra ilgesnis nei 24 metrai, be locmano įplaukti į uostą nevalia. Tokią privilegiją turi tik sportiniai, pramoginiai laivai, nedideli burlaivai, taip pat jų pagalbos nereikia linijiniams keltams, uostui reikalingas paslaugas teikiantiems laivams.

Tai pavojinga profesija, reikalaujanti ir gero psichologinio, ir fizinio pasirengimo. Ne visi žino, jog, net ir siautėjant vėjui ir bangoms, locmanai iš nedidelio katerio kopetėlėmis perlipa į laivą. Taip patekę į laivą jie padeda laivo kapitonui saugiai įvesti laivą į uostą.

Vidutiniškai per dieną Klaipėdos uosto locmanai padeda įvesti ir išvesti apie 25 laivus.

Locmanas Rimvydas

Susijusios profesijos

Skip to content