Verta aplankyti

KLAIPĖDA – trečiasis pagal dydį ir gyventojų skaičių Lietuvoje. Miestas driekiasi 15 kilometrų  palei Kuršių marias ir 3 kilometrus į plotį. Užimdama 98 km2 plotą ir turėdama daugiau nei 150 000 gyventojų, Klaipėda gali būti priskirta vidutinių Europos miestų grupei.

Klaipėda – ypač svarbus šalies pramonės, kultūros ir transporto centras su vieninteliu šalyje universaliu ir neužšąlančiu uostu. Dėl palankios miesto geografinės padėties, patogios tarptautinių ir vietinių transporto tinklų sistemos bei jos gerai išvystytos  infrastruktūros miesto svečiai gali patogiai ir greitai pasiekti Klaipėdą iš bet kurios pasaulio vietos.

Klaipėda – seniausias miestas Lietuvoje ir vienas seniausių Rytinėje Baltijos jūros pakrantėje, išsiskiriantis unikalia 18 amžiaus fachverkinio stiliaus architektūra. Mieste galite aplankyti Pilies muziejų, įkurtą Memelburgo pilies vietoje, turtingą ekspoziciją turintį Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą, unikalų Laikrodžių, Kalvystės, Mažosios Lietuvos muziejus, žymiąją Anikės aikštę, taip pat senąjį paštą, kurį garsina kariliono skambėjimas.

Miestas pelnytai didžiuojasi ilgas tradicijas turinčia kasmet rengiama Jūros švente, kuri įspūdingais kranto ir vandens renginiais sutraukia daugiau nei milijoną svečių.

Palanga – 26 km atstumu nuo Klaipėdos įsikūręs „gintaro” kurortas. Čia galite aplankyti Gintaro muziejų, kuris garsėja didžiausia pasaulyje gintaro inkliuzų kolekcija. Triukšminga ir unikali pėsčiųjų alėja kaip magnetas traukia mėgstančius bendrauti, pasigrožėti jūros vaizdais nuo jūros tilto, nueiti į Botanikos parką. Palanga – 26 km atstumu nuo Klaipėdos įsikūręs „gintaro” kurortas. Čia galite aplankyti Gintaro muziejų, kuris garsėja didžiausia pasaulyje gintaro inkliuzų kolekcija. Triukšminga ir unikali pėsčiųjų alėja kaip magnetas traukia mėgstančius bendrauti, pasigrožėti jūros vaizdais nuo jūros tilto, nueiti į Botanikos parką.

Kuršių nerija – Klaipėdos krašto perlas. Tai unikalus gamtos kampelis, jūros ir vėjo kūrinys bei aukščiausios, balčiausios ir gražiausios Šiaurės Europoje smėlio kopos. Šis žemės lopinėlis yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia įsikūrę nuostabūs kurortai baltojo smėlio paplūdimiais ir pušų miškais.

Ventės rago ornitologinė stotis (įkurta 1929 m.) – viena seniausių Europoje. Pro Ventės ragą eina didysis paukščių migracijos kelias. Šioje stotyje veikia muziejus, kuriame galima apžiūrėti milžiniškas paukščių gaudykles, į kurias patekę paukščiai gauna Ventės „pasą” – beveik besvorį žiedą ant kojos.

Čia išvysite ir unikalų Ventės rago švyturį – technikos paminklą, saugomą valstybės.

Sovietų Sąjungos požeminė atominių raketų bazė, esanti Plokštinės miške netoli Platelių ežero, labai slapta. Ją dvejus metus (1960–1962) statė 10 tūkst. kareivių, kastuvais iškasę keturias 27 m gylio raketų šachtas ir dviaukštį požeminį valdymo centrą. Atsižvelgiant į besikeičiančią politinę situaciją, raketos buvo nutaikytos į Vakarų Europos šalis. Šiuo metu bazėje įkurtas Militarizmo muziejus, kurį ir Jūs galite aplankyti bei susipažinti su šia šaltojo karo tvirtove iš arčiau.

Skip to content