Uosto veikla ir pasiekimai

Kuo ypatinga Klaipėdos uosto veikla ir kokiais pasiekimais didžiuojasi šis vienintelis neužšąlantis Baltijos jūros regiono uostas? Sužinokite dabar.

service

Svarbus uostas

Klaipėda – multimodalinis, universalus, giliavandenis uostas, kuriame dirba 14 stambių krovos, laivų remonto ir statybos kompanijų, teikiamos visos su jūros verslu ir krovinių apdorojimu susijusios paslaugos.

>58 000

Sukurtų darbo vietų

6,13 %

Viso Lietuvoje sukuriamo BVP
service

Neužšąlantis

Skirtingai nei šiauriau esantys uostai, Klaipėdos uostas neužšąla net šalčiausiomis žiemomis, garantuodamas nenutrūkstamą laivybą ir krovos darbus.
service

Patogus

Klaipėdos uostas – konteinerių perkrovimo lyderis tarp Baltijos šalių uostų. Per Klaipėdos uostą eina pagrindinės laivybos linijos į įvairius Europos ir kitų žemynų uostus.

70 mln. t

Metinis krovos pajėgumas

70

Prekybos ryšiai su 70 šalių
service

Giliavandenis

Uostas gali priimti 400 m ilgio, 59 m pločio ir 14,3 m gramzdos gylio laivus.

16 m

Uosto įplaukos kanalo gylis

15,5 m

Vidinio kanalo gylis
service

Saugus

Uosto terminaluose, teritorijoje ir akvatorijoje įgyvendinti Tarptautinio laivų ir uosto įrenginių apsaugos kodekso reikalavimai ((ISPS), Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 725/2004 bei Direktyvos 2005/65/EB reikalavimai).
service

Novatoriškas

Įdiegta KIPIS informacinė sistema bei GIS modulis paspartina duomenų keitimąsi bei paprastina informacijos teikimą.
service

Aktyvus

Penkių tarptautinių organizacijų narys. Reguliariai organizuoja ir dalyvauja tarpvalstybinėse derybose transporto klausimais, tarptautinėse transporto parodose ir konferencijose.
Skip to content