Uosto direkcijoje vieši naujasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje
Šių metų spalį pareigas pradėjęs eiti Japonijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Tetsu Ozaki šiandien atvyko į Klaipėdą iš arčiau susipažinti su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jo pranašumais ir pajėgumais, aptarti ekonominių uosto rodiklių, krovos galimybių. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ambasadoriui ir jį lydintiems svečiams pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus ir planuojamus svarbiausius uosto plėtros projektus.
„Vertiname Japoniją kaip strateginę Lietuvos partnerę Azijoje, todėl norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą. Tikiu, kad užmegzta pažintis su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje – glaudaus bendradarbiavimo startas, nes Lietuva ir Japonija turi didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Didžiausių pasaulio ekonomikų septynetui (G7) priklausanti Japonija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių Azijoje. Japonija – viena iš didžiausių pasaulyje automobilių, elektronikos, mašinų ir įrengimų, plieno bei spalvotųjų metalų, laivų, chemijos, tekstilės, maisto produktų gamintojų. Lietuva į Japoniją eksportuoja tabaką, chemijos ir farmacijos produktus, tauriuosius metalus, gaminius iš mėsos, žuvies ir kitus produktus.